اخبار و رویدادها

واکسن نورا در هفتمین فن بازار ملی سلامت

واکسن نورا در هفتمین فن بازار سلامت

به گزارش  روابط عمومی پلاسما درمان سروسپید، هفتمین فن بازار ملی سلامت، با حضور دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت، در مرکز همایش‌های بین المللی رازی در روز‌های یکشنبه و دوشنبه یازدهم و دوازدهم دی برگزاری شد.

فن بازار ملی سلامت امسال با شعار «دانشگاه فناور محور، تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» در محور‌های فن بازار ملی سلامت، نشست‌های تخصصی، مسابقات طرح‌های محصول محور، نشست‌های همتایابی تجاری، استیج تخصصی فناوری سلامت برگزار شد.

در این فن بازار، ۸۴۰ محصول فناورانه در ۷۸ غرفه از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در هفتمین فن بازار ملی سلامت ارائه شد، که محصول فناورانه شرکت پلاسما درمان سروسپید تحت عنوان واکسن نورا در این فن بازار به نمایش درآمد و در معرض دید متخصصین و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه محصولات رونمایی شده در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو است، افزود: در میان این محصولات رونمایی شده دو شبیه ساز آموزشی، فرآورده‌های سلول درمانی، داروهای گیاهی، کیت تشخیص باقی مانده آنتی بیوتیک در شیر و مواد غذایی در فن بازار ملی سلامت این دوره رونمایی شد.

وی به صرفه جویی‌های ارزی در این زمینه اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۱/۸ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی از تولید داخلی دارو، تجهیزات پزشکی و کیت های تشخیصی داشته‌ایم. همچنین این رویداد ۶۶۴ میلیون دلار نیز صرفه جویی ارزی ناشی از تولید داخلی مواد اولیه دارویی به دنبال داشته است.