اخبار و رویدادها

تفاهم نامه همکاری دوجانبه با هند

تفاهم نامه همکاری با هند

به گزارش روابط عمومی «پلاسما درمان سروسپید»، در جهت توسعه فعالیتهای این شرکت دانش‌بنیان در زمینه پالایش پلاسما و فرآورده‌های آن، گروهی از مسئولین این شرکت در سفری به کشور هندوستان در راستای همکاری‌های مشترک،  از شرکت بین‌المللی ورچو بازدید نمودند.

این سفر که در تاریخ 21 دی ماه صورت پذیرفت به سرپرستی دکتر حسن ابوالقاسمی و با حضور آقای دکتر حسین سالم مدیر عامل شرکت و آقایان دکتر امانی مدیر دپارتمان بیوتکنولوژی، دکتر سلیمیان مدیر تحقیق و توسعه و دکتر رعنایی با هدف انجام مقدمات همکاری‌های دوجانبه ایران و هندوستان در زمینه مبادله پلاسما و داروهای مشتق از آن برگزار گردید.

در طی سه روز بازدید از مراکز تولید فرآورده های دارویی مشتق از پلاسما در شهرهای مختلف و همچنین پالایشگاه پلاسمای شرکت Virchow biotech ، جلسات متعددی با مسئولین این شرکت برگزار گردید که طرف ایرانی با فعالیتهای این شرکت آشنا گردیدند.

در این جلسه مدیر عامل شرکت ورچو در خصوص حوزه فعالیت این شرکت در خصوص پلاسما و فراورده های آن از جمله IVIG و آلبومین توضیحاتی دادند و اشاره کردند به 11 کشور دنیا که محصولات دارویی را صادر می کنند. همچنین سایر شرکت های تابعه آن در خصوص گردش مالی این شرکت به 600 میلیون دلار می رسد.

دکتر ابوالقاسمی و تیم همراه ضمن بادید از پالایشگاه ، توضیحاتی پیرامون فعالیت های سازمان انتقال خون ایران ، مجموعه های جمع آوری پلاسما و شرکت پلاسما درمان سروسپید دادند. ایشان اظهار داشتند که ایران جزو معدود کشورهای پیشرو در زمینه ی انتقال خون می باشد که با سازمان بهداشت جهانی و کشور های فرانسه و آلمان  مراوده دارند.

در پایان تفاهم نامه‌ای بین شرکت دانش‌بنیان پلاسما درمان سروسپید و شرکت ورچو در جهت همکاری دوجانبه، مبادله پلاسما و داروهای مشتق از پلاسما به امضاء رسید.